Historia

Klub sportowy Błotnica został utworzony 30 listopada 2003 roku. Rzeczywista historia klubu jest znacznie jednak wcześniejsza, ponieważ kilka lat przed tą datą zaczęli spotykać się młodzi zawodnicy z Błotnicy i okolic, którzy rozgrywali towarzyskie mecze zawodnikami z innych miejscowości. Były to zalążki przyszłego klubu, gdyż większość tych chłopców gra obecnie do dzisiaj w zespole. Dopiero później powstał pomysł, aby utworzyć klub i wystartować w oficjalnych rozgrywkach.

Do inauguracyjnego sezonu drużyna zaczęła się przygotowywać już na początku wiosny 2004. Trenerem drużyny został Paweł Farbiś, szkoleniowiec trenujący ostatnio LZS Wyśmierzyce. Początkowo frekwencja na treningach była bardzo wysoka, przychodziło na nie od 25 do 30 osób, a zajęcia odbywały na boisku w Kadłubie, gdyż boisko w Błotnicy zostało poddane remontowi. Drużyna zaczęła też rozgrywać pierwsze sparingi zdobywając jednocześnie niezbędne doświadczenie.W sparingowych meczach widoczny był brak zgrania, często brakowało boiskowego cwaniactwa i opanowania, bolączką był brak skuteczności.

Już w pierwszym sezonie udało się jednak odnieść ogromny sukces, gdyż awansowaliśmy do kl. ''A", gdzie gramy z powodzeniem dotychczas.